درباره من

کیستم؟!

سلام، من مجتبی ام، همیشه با آخر اسمم مشکل داشتم :)) در واقع مثلا با خودم میگم چطوری "ی" رو به "م" چسبونم، شاید باید مجتبی(م) بشه، شاید مجتبام درست باشه! به هر حال :)
یک روز با خودم فکر می‌کردم چرا نباید یک وبسایت کاری درست و درمون برای خودم داشته باشم؟! ولی ازون روز سالها میگذره :)
خلاصه از تنبلی و تنبلی و تنبلی بالاخره رسید به الان که یک سایت کاری غیر درست و درمون رو بیارم بالا! راستش همش از تنبلی نیست، بخشیش به اجتماعی نبودنم بر می‌گرده، به کل علیرغم این موضوع همیشه خیلی سرم شلوغه و خیلی وقت برای کارهای شخصی ندارم، معمولا درگیر پروژه و کار و بعضی فعالیت‌های دیگه هستم، خلاصه! این منم.

چیستم؟!

موجودی هستم که حدود ۲۰ سال از ۲۶ سال زندگیش رو پای کامپیوتر بوده، اینقدر خرابکاری کرده که قابل تعریف نیست! ولی همیشه یک عشق ثابت داشتم، "کامپیوتر"! نزدیکترین و بهترین رفیقم!!!
به قول دوستانم به همه چی سیخ میزنم، در واقع توی حوزه کامپیوتر تقریبا هیچی نیست که دوست نداشته باشم و هیچوقت از یاد گرفتن سیر نمیشم! هر چند یاد گرفتنم هم اصول خودش رو داره! به هیچ عنوان به کلاس اعتقادی ندارم و همه چیزو به صورت خودآموز یاد میگیرم!

با خودم چند چندم؟!

تقریبا از ۱۱ - ۱۲ سالگی اولین کد زندگیم رو زدم و تا به امروز توی همین حیطه کار می‌کنم، تمام سالهایی که کار کردم روز به روز به این کار بیشتر علاقمند میشم، تا حالا پروژه‌های خیلی بزرگ و کوچکی رو انجام دادم، توی حوزه های زیادی فعالیت کردم ولی هیچوقت چیزی نتونسته جلو علاقه من به این موضوع رو بگیره!
هیچوقت توی این کار ترمز ندارم!

ceaf.ir چرا؟

واقعیتش اینکه این دامنه رو برای یکی از دوستانم تهیه کرده بودم و ایشون بهم بدقولی کرد، منم نگهش داشتم برای خودم!!!
خلاصه نمی‌دونم توی این همه دامنه ای که داشتم چرا این موند بیخ ریش ما :))

اینجا چی داریم؟!

راستش بیشتر از ۵۰ تا اسکریپت (فقط توی زمینه وب) رو توی این سالها توسعه دادم که ازین تعداد اکثرا رو به صورت اختصاصی نوشتم و یک چندتایی بوده که عمومی کار کردم،
هیچوقت برای خودم فضایی قائل نبودم که مستقیم به فروش برسونم و این وسط خیلی ضرر هم کردم، تصمیم گرفتم اینجا بخشی از پروژه‌های عمومی که توسعه دادم رو بفروشم، باشد که باشند که لازم داشته باشند!
.به جز این، تعداد زیادی برنامه های ویندوزی هم در سالیان دور کار کردم که خب اکثرا اختصاصی بوده، و منم چند سالی هست کلا ویندوز رو کنار گذاشتم و فقط از لینوکس و ابزارها و نرم افزارهای آزاد استفاده می‌کنم، ممکنه یکروزی بخوام سورس اینا رو بگذارم، گفتم فضایی داشته باشم برای همچین کار، بگذارم روی گیت‌هاب و بعد اینجا معرفی کنم یکروزی!! (البته در صورتیکه مشتری مشکلی نداشته باشه)
یکسری کامپوننت جاوا اسکریپتی هم هست که چند وقت پیش اینا رو توسعه دادم، اینا رو هم کم کم میگذارمشون حالشو ببرید :)
بقیه موارد رو هم الان توی ذهنم ندارم :)))

به جز تمام اینا، برنامه دارم راجب بعضی موارد پرکاربرد مثل که به نظرم خیلی توی وب فارسی منابع خوبی براش وجود نداره یکسری مقاله بنویسم، شاید برای کسی راهگشا باشه!